خانه / اجتماعی / امداد رسانی به روستاهای آسیب دیده قصرشیرین شتاب گرفت

امداد رسانی به روستاهای آسیب دیده قصرشیرین شتاب گرفتحجت فتاحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با استفاده از سه دستگاه تانکر، کار آبرسانی به روستاهای قصرشیرین به طور شبانه روزی در حال انجام است.
وی از تحویل چادر، توزیع چندین پرس غذای گرم و بسته های کنسرو به 6 روستا در 2 نوبت بین روستاییان این شهرستان خبرداد و اضافه کرد که با هماهنگی های صورت گرفته با فرمانداری سرابله و شهر قدس در حال جذب کمک های مردمی و توزیع آن در بین مردم هستیم.
وی بیان کرد: بخش مرکزی قصرشیرین دارای 26 روستاست که بر اثر وقوع زلزله 7 و سه دهم ریشتری در این روستاها یک تن کشته و بیش از 15 تن زخمی شدند.
وی گفت: روستاهای بخش مرکزی قصرشیرین چهار هزار و 500 تن در قالب یک هزار و 100 خانوار جمعیت دارند و از مجموع 26 روستای این شهرستان ، 13 روستا بین 30 تا 80 درصد و 12 روستا نیز بین 20 تا 40 درصد دچار آسیب دیدگی و خسارت شدند.
وی از تلف شدن تعدادی احشام متعلق به روستاییان منطقه نیز در جریان وقوع زلزله اخیر خبرداد و اظهار داشت: پس از وقوع زلزله با بیش از چهار بار خدمات رسانی ، 100 هزار بطری آب معدنی بین روستاییان زلزله زده قصرشیرین توزیع شده است.
فتاحی، با بیان این که مردم به صورت داوطلبانه و خودجوش در حال خدمت رسانی به روستاییان زلزله زده قصرشیرین هستند، اظهار کرد: برآورد میزان خسارت وارده به روستاییان قصرشیرین با حضور مسوولان ارشد کشوری انجام شده است.
زلزله 7.3 دهم ریشتری یکشنبه شب در کرمانشاه، به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای این استان خسارت وارده کرده است.
تعداد جانباختگان زلزله استان کرمانشاه تا ساعت 12:45 امروز (پنجشنبه) 433 تن و شمار مصدومان نیز به 9397 نفر رسید
قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه ، بیش از 186 کیلومتر مرز با عراق دارد.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید