خانه / اجتماعی / اقدامات مدیریت بحران همدان برای زلزله زدگان در قاب آمار

اقدامات مدیریت بحران همدان برای زلزله زدگان در قاب آماربه گزارش سه شنبه شب ایرنا، استاندار همدان در تبیین خدمات انجام شده در این زمینه، اظهار کرد: اعضای شورای فوق العاده هماهنگی مدیریت بحران استان پس از وقوع زلزله غرب کشور، بی درنگ تشکیل شد و با هماهنگی صورت گرفته ضمن اعلام آمادگی تیم های امدادی و خدماتی برای اعزام به منطقه، اقدامات امدادرسانی را آغاز کرد.
محمدناصر نیکبخت افزود: اکنون چند تیم پزشکی، تیم فنی آبفای استان و تیم امدادی هلال احمر همدان در استان کرمانشاه به امدادرسانی و ارائه خدمات مشغول هستند و امدادرسانی استان بنا به اعلام نیاز استان کرمانشاه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه کمیته های تخصصی مدیریت بحران استان برای کمک بر اساس نیاز استان کرمانشاه اعلام آمادگی کرده اند، گفت: در همین ارتباط استان همدان برای پذیرش مصدومان این حادثه نیز اعلام آمادگی کرده و ظرفیت خالی تخت های بیمارستانی به تعداد 464 تخت عادی و 63 تخت ویژه به تفکیک شهرستانی برای خدمات رسانی به زلزله زدگان، به اورژانس کشور اعلام شده است.
نیکبخت آماده سازی مکان اسکان همراهان مصدومان زلزله در جوار بیمارستان بعثت، اعزام 12 دستگاه مایلر کمپرسی، 11 دستگاه تریلر به کرمانشاه، ارسال یک دستگاه 10 تن کانکس و همچنین اعزام تیم امدادی، تعمیراتی و کمک رسان شبکه گاز رسانی را از دیگر اقدامات استان همدان برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور بشمرد.
وی اضافه کرد: در همین ارتباط هماهنگی برای ارسال چادر، پتو و دیگر اقلام امدادی از طریق جمعیت هلال احمر استان نیز صورت گرفته است.
نیکبخت ادامه داد: تیم های ارزیاب و پیشرو، آوار برداری، آنست، واکنش سریع، درمان، تیم برق رسانی و تیم های امدادی نیز با هماهنگی جمعیت هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه های امدادی استان به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شدند.
استاندار همدان یادآوری کرد: اعزام چهار تیم پزشکی، 10 دستگاه آمبولانس معمولی و یک دستگاه آمبولانس اتوبوسی به همراه 10 نفر اپراتور و راننده و همچنین اعزام یک فروند بالگرد امدادی، از دیگر اقدامات همدان به عنوان استان معین کرمانشاه بشمار می رود.
وی با اشاره به ارایه خدمات گسترده پزشکی به زلزله زدگان، اضافه کرد: در این ارتباط 20 هزار دوز واکسن، پنج هزار قوطی شیرخشک، 500 کیلوگرم پرکلرین (کلر افزودنی به آب)، یکصد کیلوگرم انواع سموم، پنج ست تجهیزات نمونه گیری آب و غذا، پنج هزار واحد خون، 800 میلیون ریال داروهای کمیاب و 700 میلیون ریال دیگر اقلام دارویی به این مناطق ارسال شده است.
وی با بیان اینکه بیمارستان های استان برای پذیرش مصدومان حادثه زلزله کرمانشاه آماده سازی شده اند، ادامه داد: تاکنون 82 تن از مصدومان این زلزله در بیمارستان های استان پذیرش شده اند.
وی ارسال یک دستگاه تانکر آب رسانی 12 هزار لیتری با راننده، یک دستگاه ژنراتور برق 256 کیلو وات، 10 هزار بسته آب تصفیه شده بسته بندی، اقلام امدادی شامل 6 هزار تخته چادر، 14 هزار تخته پتو، 200 دستگاه شعله والور، یکهزار بطری روغن، هشت هزار و 500 قوطی کنسرو و یکهزار و 420 کیلوگرم خرما را از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه اعلام کرد.
وی ادامه داد: در این زمینه 17 دستگاه کامیون و تریلی حاوی پوشاک، غذا، پتو، چادر، مواد شوینده و مواد بهداشتی، کمک های مردمی جمعیت هلال احمر را به مناطق زلزله زده ارسال کرده است.
استاندار همدان با اشاره به نقش کارکنان انتظامی استان در امداد رسانی به زلزله زدگان، یادآوری کرد: در این ارتباط هشت تیم انتظامی شامل 30 تن از پرسنل این نیرو برای تامین امنیت از سوی انتظامی استان به مناطق زلزله زده اعزام شده اند.
نیکبخت خاطر نشان کرد: علاوه بر کمک های هماهنگ شده از سوی ستاد مدیریت بحران استان، تاکنون 15 کامیون کمک های مردمی توسط جمعیت هلال احمر، اداره کل اوقاف، سپاه و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.
وی از همت مردم نوع دوست استان و مدیران مرتبط با ستاد مدیریت بحران قدردانی کرد و بر تداوم اقدامات امدادی و خدماتی همچنین جمع آوری و ارسال کمک های مردمی تا رفع نیاز استان های زلزله زده تاکید کرد.
به گزارش ایرنا زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده، زیان ها و آسیب های زیادی به بار آورده است.
زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه تاکنون 530 کشته و هفت هزار و 460 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یکهزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد.
7523/2090
گزارش از: مرضیه بختیاری**منتشرکننده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید