خانه / اجتماعی / افزایش ظرفیت گردشگری نیشابور با استفاده از مسیر ریلی

افزایش ظرفیت گردشگری نیشابور با استفاده از مسیر ریلیحسین وظیفه دوست روز پنجشنبه در نیشابور به خبرنگار ایرنا گفت: خط ریلی علاوه بر افزایش ظرفیت گردشگری، نقش مهمی در آشنایی گردشگران با توان منطقه و توسعه اقتصادی روستاهای واقع در مسیر این خط دارد.
وی افزود: علاوه بر آن مسیر ریلی موجب کاهش تردد ها و صرفه جویی در زمان و بودجه مسافران حومه شهر های مشهد و نیشابور می شود.
وی اظهار کرد: راه اندازی قطار های حومه ای علاوه بر تاثیر گذاری بر روابط تجاری، نقش بسزایی در کاهش حجم تردد خودرو در جاده ها داشته و زمینه را برای سفر ارزان گردشگران فراهم می ‌کند.
وظیفه دوست گفت: مسیرهای بسیار برای راه اندازی قطارهای حومه ای مناسب هستند که باید برنامه ریزی های لازم در این زمینه صورت گیرد.
وی همچنین با بیان اینکه امکان بهره گیری از انرژی خورشیدی و صادرات آن در نیشابور وجود دارد افزود: منطقه جنوب نیشابور و اراضی بسیار وسیع آن که برای کشاورزی و زراعت مساعد نیست، زمینه خوبی برای بهره گیری از انرژی خورشیدی و صدور آن است که نیازمند اعتماد سازی در بازار جهانی می باشد.
وی با اشاره به ظرفیت های صادراتی نیشابور اظهار کرد:‌ صادرات فیروزه این شهرستان از ظرفیت های مهم این منطقه است که بازارهای اروپایی از جمله مقاصد صادراتی آن محسوب می شوند.
وی گفت: پذیرش سرمایه‌ گذاری خارجی به‌ منظور عمران و آبادی و فعالیت های تولیدی نیز موجب رشد اقتصادی و ارتقای کیفیت تولیدات می‌ شود که در این زمینه مذاکراتی نیز انجام شده است.
خبرنگار: سعید صفارائی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
9869 / 6053انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید