خانه / اجتماعی / افتتاح بخش سی تی اسکن پیشرفته پیرانشهر با حضور معاون وزیر بهداشت

افتتاح بخش سی تی اسکن پیشرفته پیرانشهر با حضور معاون وزیر بهداشتبه گزارش ایرنا، این سی تی اسکن پیشرفته، 16 اسلایس بوده و توانایی خدمت رسانی به شهروندان پیرانشهر و شهرهای همجوار را دارد.
برای راه اندازی این بخش نزدیک به 25 میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه شده است.
از کل اعتبار هزینه شده برای این طرح عمرانی بهداشتی، 20 میلیارد ریال برای خرید دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس و چهار میلیارد و 500 میلیون ریال برای ساخت ساختمان 500 متر مربعی هزینه شده است.
قاسم جان بابایی معاون امور درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاح این بخش، رسیدگی به مشکلات مناطق محروم را از جمله مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: وزارت بهداشت نیز با اجرای طرح تحول سلامت و تداوم ساخت و ساز در مناطق محروم، از جمله نهادهای پیشرو در خدمت رسانی به مناطق محروم است.
وی اضافه کرد: امیدواریم با راه اندازی این بخش، مشکلات شهروندان در انجام این اسکن پیشرفته و تشخیص و درمان بهتر بیماری ها حل شود.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی (ره) نقده و بیمارستان مهاباد بازدید کرد و از نزدیک با مشکلات این مراکز درمانی، کارکنان این بیمارستان ها و بیماران آشنا شد.
در این بازدید ها، نمایندگان شهرستان های پیرانشهر، سردشت، اشنویه و نقده در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی و مسئولان شهرستانی حضور داشتند.
شهرستان پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی و مرز ایران و عراق قرار دارد.
این شهرستان از جمله شهرستان های محروم کشور به شمار می رود.
مهاباد و نقده نیز در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
8137/2093 ** خبر: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید