خانه / اخبار اجتماعی / اعطای تسهیلات به زندانیان و خانواده های آنان در حمایت از اشتغال

اعطای تسهیلات به زندانیان و خانواده های آنان در حمایت از اشتغالبه گزارش خبرنگار حقوقی قضائی ایرنا، اصغر جهانگیر روز شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان زندان ها و بانک قرض الحسنه مهر ایران از ادامه روند اعطای تسهیلات برای اشتغال زندانیان و خانواده های آنان خبر داد.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، سازمان زندان ها را یک نهاد اجتماعی دانست که در درجه اول اجرای اقدامات حمایتی را در نظر دارد و گفت: دست یابی زندانیان آزاد شده به اشتغال پایدار علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی، نرخ بازگشت به زندان را به شکل چشم گیری کاهش می دهد و اشتغال و حرفه آموزی از مهم ترین برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان های کشور است که تلاش می شود با توسعه اقدامات حمایتی بسترهای لازم ، برای بعد از آزادی زندانیان هم فراهم شود.
جهانگیر اشتغال را یکی از ضرورت های بازاجتماعی کردن افراد عنوان و اظهار کرد: از آنجا که بیکاری از عمده ترین دلایل وقوع جرم در جامعه است که سازمان زندان ها نیز با توسعه فعالیت های حمایتی بویژه در بخش اشتغال برای زندانیان و خانواده های آنان نقش بسزایی در توسعه سلامت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ایفا می کند.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه با اشاره به اصل بانکداری اسلامی بیان داشت: قرض الحسنه سنت حسنه ای است که نظام اسلامی ما آن را احیا کرد و در جهان سرمایه داری که محصول آن فاصله طبقاتی روزافزون است این سنت یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار حذف فاصله طبقاتی اسلام است.
جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در تسهیلات اعطایی باید شرایط زندانیان نیز درنظر گرفته شود و ضمن اینکه تسهیلات باید طوری باشد که تاثیر گذار بوده و در زمان مناسب در اختیار متقاضی قرار گیرد در دریافت و بازپرداخت نیز شرایط مناسب برای متقاضیان فراهم شود.
مشاور رئیس دستگاه قضا عنوان کرد: با وجود همه تبلیغات سوء رسانه های بیگانه و تلاش آنان برای طرح ادعاهای واهی در زمینه حقوق بشر، سازمان زندان ها یک نهاد حمایتی است که خدمات مختلفی را در راستای حمایت از زندانیان و خانواده های آنان انجام می دهد.
در این مراسم مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران هم ضمن استقبال از طرح اعطای تسهیلات به زندانیان گفت: تجربه موفق قبلی ما را در ادامه این مسیر مصمم تر کرده است و امیدواریم با حضور افراد کارآفرین در این عرصه بیشترین بهره از ارائه این تسهیلات برای توسعه اشتغال در کشور فراهم شود.
وی افزود تمدید این قرارداد مایه افتخاراست و خوشحالیم که ما نیز همچون سازمان زندان ها در این طرح حمایتی مشارکت می کنیم.
براساس این گزارش، در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری پس از امضا توسط رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران میان طرفین رد و بدل شد.
اجتمام** 7329 ** 1418
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** ناشر: مریم برزآبادی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaeانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید