خانه / اجتماعی / اعضای هیات مدیره شرکت «شستا» تعیین شدند

اعضای هیات مدیره شرکت «شستا» تعیین شدندبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ علی ربیعی با اشاره به اینکه با تصویب هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی آقایان اکبر ترکان، مرتضی لطفی، عبدالحسین ثابت، محمدرضا رستمی و احمد فیاض بخش به عنوان اعضای هیات مدیره شستا تعیین شدند، از اعضای هیات مدیره جدید شستا بویژه ترکان بخاطر قبول این مسئولیت تشکر کرد.
وی به انتظارات خود از اعضای هیات مدیره جدید شستا اشاره کرد و اظهارداشت: با توجه به اینکه اعضای جدید از افراد توانمند، متخصص و کارآمد هستند انتظار دارم ضمن صیانت از اموال بین النسلی کارگران و مستمری بگیران با مدیریت کارآمد منابع مالی تخصیص یافته، بدست آوردن ارزش افزوده حداکثری در بازارهای سرمایه داخلی و خارجی را پیگیری کنند.
این مقام مسئول، بین المللی کردن فعالیت ها، همکاری با شرکت های بزرگ بین المللی، اجرای استراتژی شفافیت بالا و نمونه، استفاده از نیروهای جوان، زبده و نخبگان دانشگاهی در هیات مدیره ها، کوچک کردن شرکت ها، ممانعت از توسعه عمودی، ایجاد ساختار برای نظارت شرکای اجتماعی، ارتقای نظارت بر شرکت های تابعه و پاسخگویی به افکار عمومی و استفاده از نظریات، پیشنهادات و انتقادات صاحب نظران و شریکان اجتماعی باید سرلوحه کار هیات مدیره جدید باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه شستا باید پرچمدار شفافیت و فساد ستیزی در فعالیت های اقتصادی و بازرگانی باشد گفت: راهبرد اصلی این وزراتخانه خروج از بنگاهداری و حرکت به سمت بازار سرمایه است و بر این اساس سیاست گذاری کارآمد اقتصادی درچارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر هیات مدیره جدید خواهد بود.
به گزارش ایرنا، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) شرکت هلدینگ سرمایه‌گذاری متعلق به سازمان تأمین اجتماعی ایران است، که در زمینه مدیریت سرمایه‌گذاری، تجارت و بازرگانی، مدیریت دارایی و مبادلات سهام شرکت‌ها، فعالیت می‌کند.
شرکت شستا در سال 1365 در قالب یک شرکت سهامی خاص، با سرمایه اولیه دو میلیارد تومان، از دارایی‌های سازمان تأمین اجتماعی ایران تأسیس شد و اکنون حداقل 10 درصد ارزش بورس اوراق بهادار تهران را در اختیار دارد.
شستا دارای 30 شرکت زیرمجموعه و هفت شرکت هلدینگ است که در حوزه های مختلفی از جمله داروسازی، صنایع نفت، پتروشیمی و انرژی، حوزه معادن بویژه سیمان، مس و فولاد، حمل و نقل و امور بانکی فعال هستند.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
‏IRNAeco@
اقتصام**9186*2025*خبرنگار:هما همت خواه*انتشار: لیلا جودیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید