خانه / اجتماعی / اعضای شورای شهر تهران لایحه مجوز تقسیط مطالبات شهرداری را رد کردند

اعضای شورای شهر تهران لایحه مجوز تقسیط مطالبات شهرداری را رد کردندبه گزارش،ایرنا بهاره اروین عضو شورا روز سه شنبه در چهاردهمین جلسه شورا گفت:با تصویب این لایحه مطالبت شهرداری در یک مدت کوتاه با تخفیف 35 درصد روبرو می شود.
وی گفت: اگر این لایحه تصویب شود پرداخت تمام مطالبات تا دی ماه امسال با 35 درصد تخفیف و تا فروردین 97 با 30 درصد تخفیف همراه است.

**محمد سالاری عضو دیگر شورا به عنوان مخالف افزایش تخفیف تا ٣٥ درصدگفت: اینکه به شهروندان فضایی برای تسویه بدهیم موافق هستم اما این پیشنهاد مغایر بخشنامه شماره 2 نجفی است.
وی ادامه داد: وقتی نجفی بخشنامه شورای مناطق را ابلاغ کرد، اوضاع در مناطق منطقی شد.
وی افزود: حالا اساسا با این مصوبه به مردم این را اعلام می‌کنیم که کسانی که قانون را دور بزنند ٣٥ درصد تخفیف می‌دهیم.
سالاری بابیان اینکه شهرداری تخلف می‌کند و آرای ماده ١٠٠ را اجرا نمیکند گفت: در شورای گذشته تصویب شده تثبیت در برابر عوارض قانونی بگیرند برای تنبیه شدن، اما این شورا می‌گوید ٣٥ درصد تشویق میکنیم.

**حسن رسولی عضو دیگر شورا موافق طرح افزایش تخفیف تا ٣٥ درصد گفت: بارگذاری بر عرصه های شهری و تعیین کاربری ها برعهده شورایعالی است.
وی ادامه داد: کمیسیون ماده ٥ در شهرها فعال است تا ماموریت یابند تغییرات بعد از تصویب طرح جامع و تفصیلی را مطرح کند و مصوبه ها کاملا قانونی ولازم الاجرا است.
رسولی اظهار کرد: 23 درصد جایزه خوش حسابی تشویقی است که سالهای گذشته همه شوراهای اسلامی به منظور تشویق مودیان شهرداری های سراسر کشور به پرداخت نقدی عوارض ارائه شده است.

**محمود میرلوحی نیز به عنوان مخالف لایحه گفت:درآمدهای شهرداری متعادل و پایدار نیست و از مبهم گذشته است اگر روال ادامه داشته باشد آینده تهران در هاله ای از ابهام میرود.
وی ادامه داد: شاهد بودید که در شهریورماه برای پرداخت حقوق شهرداری مشکل داشتند.
میرلوحی بیان کرد: براساس این لایحه متخلفان طی اقساط ٣٦ ماه، هزینه تخلف را می‌پردازند.
در نهایت اعضای شورای شهر به این لایحه رای ندادند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه اقا امینی انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7244/1735 / 1539انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید