خانه / اخبار اجتماعی / اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی در قم اهدا شد

اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی در قم اهدا شدبه گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ولی الله صمدی در گفت و گویی افزود: پس از اعلام مرگ مغزی آقایی 52 ساله توسط پزشک معالج و تایید این موضوع توسط تیم تاییدکننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی قم، رضایت خانواده این بیمار برای اهداء عضو جلب و وی به بیمارستان شریعتی تهران اعزام شد.
به گفته وی، ارگان‌ های حیاتی این بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند که در لیست پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داشتند، پیوند شد.
صمدی با بیان این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد، گفت: متاسفانه به دلیل بی اطلاعی خانواده ها با وجود تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم، این بیماران فوت می کنند و به مرحله پیوند اعضا نمی رسند.
از ابتدای سال 1396 این نهمین مورد اهدای عضو از استان قم است که برای اهداء عضو به تهران اعزام ‌شد؛ امسال در نخستین مورد هداء عضو، اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی که جوانی 25 ساله بود و بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، به نیازمندان اهدا شد.
سال گذشته با تلاش واحد شناسایی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم اعضای بدن 20 بیمار مرگ مغزی شده در قم به نیازمندان اهدا شد.
سال 94 و 93 به ترتیب اعضای بدن 16 و 9 بیمار مرگ مغزی از استان قم به نیازمندان اهدا شد؛ در حال حاضر حدود 50 هزار تن در سطح کشور در لیست انتظار برای دریافت عضو هستند.
کسانی که می خواهند جزو اهدا کنندگان عضو باشند می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.muq.ac.ir در بخش «ثبت نام از متقاضیان اهدای عضو پس از مرگ» ثبت نام کرده و کارت ویژه اهدای عضو را دریافت کنند.
/2085/ 6133/ تنظیم کننده: سمیه حیدری **انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید