خانه / اجتماعی / اطلاعیه شرکت بهره برداری متروی تهران در خصوص توقف فعالیت‌های بهره برداری از خط 7

اطلاعیه شرکت بهره برداری متروی تهران در خصوص توقف فعالیت‌های بهره برداری از خط 7به گزارش یکشنبه شب ایرنا از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه؛ این تصمیم پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی و با توجه به ضرورت حفظ ایمنی و سلامت شهروندان اتخاذ شده است. در نتیجه این بررسی‌ها مشخص شده است که راه‌اندازی خط 7 مترو از ابتدا مغایر با استانداردهای ضروری و ناقض اصول ایمنی بهره‌برداری بوده است.
دکتر پورسیدآقایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در دستوری که برای تعطیلی این خط مترو صادر کرده، تاکید کرده است که برای ما چیزی مهمتر از امنیت و سلامت مردم نیست. در این اطلاعیه آمده است: از آنجا که سفرهای شهروندان با این خط مترو هم‌اکنون خارج از استانداردهای تضمین‌کننده است، تعطیلی فوری این خط در دستور کار قرار گرفته است.
«در ابلاغ معاونت حمل و نقل شهردار تهران به مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تصریح شده است که نواقص خط هفت متروی تهران باید ظرف مدت شش ماه برطرف شده باشد تا خط 7 مجددا آماده انتقال مسافر شود».
در اطلاعیه شرکت بهره برداری مترو افزوده شده است: موضوع اشکالات خط هفت متروی تهران پیش از این هم از سوی برخی اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و دوره اخیر مورد انتقاد قرار گرفته بود. این انتقادها و گزارش‌های موجود در بدنه کارشناسی شرکت موجب شد که تصمیم در این باره به نظر نهایی یک تیم کارشناسی محول شود که اکنون این گروه نظر نهایی خود را اعلام کرده‌اند.
در اطلاعیه آمده است: بر اساس اعلام کارشناسان، متخصصان و بازرسان فنی که بازدیدهای مکرری از این خط داشته‌اند، مشخص شده است که خط 7 مترو به لحاظ مواردی همچون؛ عدم وجود سامانه علامت‌دهی (سیگنالینگ) و سامانه کنترل حفاظت خودکار، عدم نصب حتی یک هواکش در تونل‌ها که در تعارض با استانداردهای موجود است، نواقص سیستم برق‌رسانی و عدم راه‌اندازی سیستم کنترلی برق (اسکادا)و نامه صریح مهندس مشاور که بهره‌برداری را تنها در سرفاصله زمانی 55 دقیقه تایید می‌کند و عملا به معنای نمایشی بودن استفاده از این خط مترو است.
«معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با جمع‌بندی بررسی‌های تخصصی و شرایط موجود، اعلام کرد که این خط باید تا زمان برطرف شدن اشکالات موجود و تضمین ایمنی سفرهای شهروندان، متوقف شود».
تنظیم: سید جواد آل داود**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7243//1348انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید