خانه / اجتماعی / اسکان اضطراری پنج هزار و 353 زائر اربعین در مهران

اسکان اضطراری پنج هزار و 353 زائر اربعین در مهرانمحمد سلیمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تعداد زائر در مساجد و پایگاه های امدادرسانی این جمعیت و 2 اردوگاه اسکان زائران در مرز مهران اسکان یافته اند.
وی ادامه داد: همچنین این جمعیت از زمان آغاز سفر زائران اربعین حسینی(ع) تا صبح امروز به مصدومان 69 حادثه اعم از جاده ای و غیر جاده ای امدادرسانی کرده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام با بیان اینکه از این حوادث که هفت فقره آن مربوط به سوانح رانندگی بوده، گفت: از این تعداد 65 نفر توسط این جمعیت به مراکز درمانی منتقل و مابقی سرپایی مداوا شده اند.
به گفته سلیمانی این جمعیت تا صبح امروز به هفت هزار و 938 زائر اربعین حسینی امدادرسانی کرده است.
وی اظهار کرد: عملیات امداد رسانی این جمعیت به زائران اربعین حسینی از هشتم آبان ماه جاری آغاز و تا 28 آبان ماه بازگشت زائران از عتبات عالیات ادامه خواهد داشت.
جمعیت هلال احمر در ایام اربعین سال گذشته به 28 هزار و 422 زائر در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران خدمات درمانی و امدادی ارائه کرد و 22 هزار و 663 زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در 14 مکان اسکان داده شدند.
از 20 آبان تا سوم آذر پارسال در مجموع امدادگران این جمعیت به 59 حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های استان ایلام و راه های منتهی به مرز بین المللی مهران که منجر به زخمی شدن 225 نفر شد، امداد رسانی کردند.
از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون و 123 هزار و 342 نفر از طریق مرز بین المللی مهران برای شرکت در آیین های اربعین حسینی تردد داشته اند که از این تعداد 914 هزار و 738 نفر از کشور خارج و 208 هزار 604 نفر نیز از این مرز وارد کشور شده اند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید