خانه / اخبار اجتماعی / استقرار زایران ایرانی در چادرهای منا

استقرار زایران ایرانی در چادرهای منابه گزارش روز جمعه ایرنا ازپایگاه اطلاع رسانی حج ، محمدی رییس سازمان حج و زیارت گفت که عملیات انتقال 86 هزار و 300 زایر ایرانی از سرزمین عرفات ؛ به مشعر و منا با موفقیت انجام شد و هم اکنون همه زایران در سرزمین منا مستقر شده اند.
وی افزود طبق برنامه زمان بندی شده ؛ زایران کشورمان از ساعت 10:30 صبح امروز به وقت محلی ( 12به وقت تهران ) برای رمی جمرات ؛ اقدام خواهند کرد.
رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد که گروههای امداد و پزشکی در مسیرهای جمرات مستقر هستند و عزیمت کاروان ها از محل خیمه ها به جمرات و بازگشت توسط سیستم رصد ویژه جمرات در ستاد حج کاملا نظارت می شود .
وی با اشاره به اینکه تا ساعت 15 امروز ، اولین روز رمی جمرات زایران ایرانی انجام می شود، افزود: امسال برای اولین بار اتاق کنترل، مدیریت و رصد کاروان های ایرانی از لحظه خروج از چادرها، طول مسیر ، ایستگاه جمرات و بازگشت به خیمه ها به صورت سیستمی کنترل می شود.
وی اضافه کرد: که حدود نیمی از زایران شب گذشته را در مشعر وقوف اضطراری داشته و سپس وارد منا شدند و هم اکنون رمی جمرات را انجام داده و درچادرها مستقر شده اند.
وی همچنین درباره ذبح قربانی گفت : ذبح قربانی برای زایران وقوف اضطراری که از شب گذشته وارد منا شده اند از بعد از طلوع آفتاب آغاز شده و تا ساعت حدود 11 صبح پایان می یابد .
اجتمام*1933* 1095** 1823
دریافت: بهروز سلطانیان ** رضائی مجد ** انتشار : 1823انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید