خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار یزد: بهره گیری از فضای مجازی، هدفمند باشد

استاندار یزد: بهره گیری از فضای مجازی، هدفمند باشدبه گزارش ایرنا سیدمحمد میرمحمدی، عصر چهارشنبه و در آخرین روز از هفته دولت در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز یزد، با بیان اینکه فضای مجازی مانع استفاده بیشتر جوانان از ماهواره است گفت: رسانه ها با داشتن هدف در جامعه، در مسیر امیدآفرینی و ایجاد آرامش ، نشاط و شادابی اجتماعی تلاش کنند تا اعتماد مردم جلب شود.
وی افزود: اگر برخی مسائل در جامعه دچار ضد و نقیض بوده بخاطر تعیین نکردن خط مشی است و وقتی هدف نباشد اعتماد مردم از رسانه سلب شده و به سمت شبکه های ماهواره ای و مجازی می روند و در واقع اخبار را از منابع غیرموثق دریافت خواهند کرد.
استاندار یزد ادامه داد: بنابر این با داشتن هدف و خط مشی در کنار بیان اخبار صحیح و درست می توان بالاترین برند یعنی اعتماد را بدست آورد تا کاهش آسیب های اجتماعی و نیز نشاط و شادابی بدست آید.
میرمحمدی با بیان اینکه تعداد اندک مخاطبان یک کانال مجازی ، مردم محسوب نشده بلکه جزئی از مردم هستند تأکید کرد: این تعداد محدود معمولا به دنبال سرگرمی هستند در حالی که مخاطبان یک رسانه به دلیل اعتماد از اخبار آن رسانه استفاده می کنند.
وی خاطرنشان کرد: هدف رسانه ها باید رضایتمندی ، اعتماد عمومی ، امیدآفرینی ، آرامش و ارشاد و جذب مخاطب بیشتر باشد تا دغدغه ها در میان مردم و جامعه کمتر شود.
نماینده عالی دولت در استان یزد درباره استفاده از مدیران بومی یا غیربومی گفت: بینش ما به عنوان یک مسلمان ، بینش توحیدی و فراتر از بومی و غیربومی بوده و همه باید در چارچوب احکام الهی حرکت کنیم.
میرمحمدی افزود: خداوند متعال هیچ مزیتی برای فضاهای جغرافیایی قائل نشده و ملاک برتری انسانها را تقوا دانسته بنابر این باید نگرش ها را تغییر داد و در این مسیر کارهای فرهنگی انجام داد.
وی ادامه داد: بینش اسلامی بینشی آزاد ، ژرف نگر ، آینده نگر ، کلی نگر و توحیدی است که باید با کمک رسانه ها آن را گسترش داد ضمن آنکه افراد باید مراقبت کرده و عاملی برای ایجاد اختلاف و تفرقه برای بیگانگان فراهم نکنند.
استاندار تاکید کرد: باید این بینش را طراوت داده و ترویج کرد تا از زیر گرد و غبار خارج شده و اخوت ، برادری ، محبت و نوعدوستی اسلامی در جامعه گسترش یابد.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی یزد نیز گفت: امروز با گسترش روزافزون فضای مجازی ، جایگاه خبرگزاری جمهوری اسلامی و اهمیت اطلاع رسانی آن به عنوان رسانه رسمی نظام و دولت ملموس تر شده است.
کاظم شاملو در تشریح وضعیت اطلاع رسانی در استان یزد بویژه در حوزه گردشگری بعد از ثبت جهانی بافت تاریخی یزد اظهار کرد: از اینجا به بعد وظیفه رسانه ها پررنگ تر و بیشتر می شود و باید برای برند یزدی گام های جدی برداشت .
وی تصریح کرد: در این شرایط باید از تمامی ظرفیت های کشور در مدیریت یک شهر جهانی استفاده کرد و در این مسیر خط کشی بومی و غیربومی را برداشت و تنها به تخصص و توانمندی افراد برای اداره شهر توجه کرد.
رئیس ایرنا مرکز یزد با تقدیر از اعتماد استاندار یزد به رسانه ها گفت: وثوق نماینده عالی دولت فرصتی مغتنم برای رسانه هاست با این حال باید مواد خام و اطلاعات اولیه از سوی دستگاهها در اختیار رسانه ها قرار گیرد.
1968/ 6197 خبرنگار : محمودرضارحمانی ** انتشار: فلاح
@irnayazddانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید