خانه / اجتماعی / استاندار: کشفیات موادمخدر در سیستان و بلوچستان پنج برابر شده است

استاندار: کشفیات موادمخدر در سیستان و بلوچستان پنج برابر شده استبه گزارش ایرنا علی اوسط هاشمی روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از مجموع 600 تن کشفیات مواد مخدر کشور در سال گذشته 220 تن آن یعنی حدود یک سوم این رقم به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.
وی افزود: این در حالیست که در 6 ماه نخست امسال نیز 125 تن انواع موادمخدر در این استان کشف شده است.
وی با اشاره به نقش و اهمیت سازمانهای مردم نهاد در جامعه گفت: سازمانهای مردم نهاد به عنوان یک سرمایه اجتماعی از ظرفیت بالایی برخوردارند که باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود.
وی بیان کرد: هر دستگاه اجرایی در حوزه کار و ماموریت خویش باید از تشکیل سمن ها حمایت و استقبال کند چرا که موفقیت و پیشبرد در اجرای امور در گرو همکاری و مشارکت خردورزان و فعالان اجتماعی است.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به نزدیکی فصل سرما بر توجه به افراد بی خانمان و کارتن خواب تأکید کرد و افزود: کرامت و شأن انسانی ایجاب می کند که هیچ انسانی در جامعه رها نشود به همین منظور حمایت خیران برای توجه به این افراد باید جلب شود.
هاشمی بر راه اندازی گرم خانه ها برای افراد بی سرپناه و کارتن خواب تأکید کرد و گفت: توجه به این افراد و دراختیار گذاشتن امکانات اولیه زمینه برگشت این افراد به جامعه را فراهم می کند.
وی با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین امام حسین (ع) و نذورات مردمی از سازمان تبلیغات اسلامی خواست بخشی از نذورات را به افراد بی خانمان اختصاص دهند.
استاندار سیستان و بلوچستان از تلاشهای آموزش و پرورش برای جذب 180 هزار کودک بازمانده از تحصیل تشکر کرد و اظهار داشت: بازماندن کودکان از تحصیل ناشی از کوتاهی مسئولان و اولیاء این کودکان است.
وی ادامه داد: فراهم کردن شرایط تحصیل برای این کودکان و جذب آنان افتخاری بزرگ و بهترین نمونه حقوق شهروندی است.
هاشمی گفت: شاخص جذب بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان معادل جذب 90 برابر شاخص متوسط ملی و چهار برابر متوسط جهانی است.
وی افزود: کسب این رکورد تحولی بزرگ در نظام آموزشی و گامی مهم برای احیاء حق این کودکان است.
محمد هادی مرعشی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان نیز در این نشست از افزایش 15 درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: در 6 ماه گذشته افزون بر 124 تن انواع موادمخدر در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.
علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز از جذب 180 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل و محروم خبر داد و گفت: در راستای حمایت از دانش آموزان بسته های حمایتی میان 38 درصد از افرادی که امکان تأمین شرایط اولیه تحصیل را نداشتند توزیع و 16 درصد از این دانش آموزان نیز در مراکز شبانه روزی ثبت نام شدند.
7316 **6081 خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید