خانه / اجتماعی / استاندار کرمان: زلزله 5.2 ریشتری کوهبنان به 85 درصد واحدهای مسکونی خسارت وارد کرد

استاندار کرمان: زلزله 5.2 ریشتری کوهبنان به 85 درصد واحدهای مسکونی خسارت وارد کردعلیرضا رزم حسینی روز جمعه در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان کوهبنان افزود: از مجموع 400 منزل مسکونی در روستای جور به عنوان کانون اصلی زلزله 300 مورد به طور کامل آسیب دیده است.
وی اظهار کرد: تاکنون 300 چادر در مناطق زلزله زده شهرستان کوهبنان برپا شده شده و بلافاصله پس از وقوع این حادثه ستاد بحران تشکیل و از امروز آواربرداری و امدادرسانی آغاز شده است.
وی گفت: ستاد بحران استان کرمان تنها راه برای اسکان موقت آسیب دیدگان زلزله و سایر حوادث غیرمترقبه را در ساخت کانکس دیده و بر این اساس ساخت چهار هزار کانکس آغاز شده که 60 مورد تاکنون آماده شده است.
استاندار کرمان تصریح کرد: منازل هزار و 500 خانوار در شهرستان کوهبنان آسیب جدی دیده است.
وی گفت: اعتبارات ساخت کانکس مورد نیاز برای زمان بحران از سوی نوبخت پرداخت شده است.
رزم حسینی افزود: مناطق هجدک و کوهبنان در اولویت توزیع کانکس برای اسکان آسیب دیدگان از زلزله است.
استاندار کرمان گفت: در تماس با معاون اول رئیس جمهوری هماهنگی های لازم برای امدادرسانی و اسکان زلزله زدگان منطقه کوهبنان آغاز شده و بزودی اعتبارات مورد نیاز تامین می شود.
زلزله ای با بزرگی 5.2 ریشتر شبانگاه پنجشنبه شهرستان کوهبنان در استان کرمان را لرزاند.
این زمین لرزه موجب فروریختن برخی ابنیه و ترک خوردن برخی دیوارهای در این شهرستان بخصوص روستای جور به عنوان کانون اصلی زلزله شبانگاه گذشته شده است.
استاندار کرمان امروز (جمعه) به منظور بازدید از روند امدادرسانی به مناطق زلزله کوهبنان به این شهرستان سفر کرد.
علیرضا رزم حسینی در این بازدید با مردم زلزله زده منطقه جور واقع در شهرستان کوهبنان گفت و گو و از منازل آسیب دیده بازدید کرد.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7440/3029انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید