خانه / اجتماعی / استاندار مازندران : علم و فناوری باید در زندگی مردم اثربخش باشد

استاندار مازندران : علم و فناوری باید در زندگی مردم اثربخش باشدبه گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد اسلامی روز چهارشنبه در آیین گشایش سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل افزود : در شرایط فعلی یکی از ضروریات این است که علم و فناوری بتواند مشکلات مردم و جامعه را رفع کند و امروز دانشگاه باید به دغدغه های مردم و مسئولان در این زمینه با ارائه راه حل های منطقی توجه جدی داشته باشد.
وی ادامه داد : امروز همه ما باید بدانیم که با شعار مشکلی حل نخواهد شد ، بلکه با عملکرد مطلوب و مثبت است که گره ها باز می شود.
استاندار مازندران گفت : در سال های گذشته میلیون ها تن زباله در این استان دفع شده است که به دریا و آب های زیرزمینی آسیب جدی وارد کرده است و امروز محیط زیست و آب و خاک مازندران بسیار آسیب دیده است و ما به دنبال آن هستیم تا با راه حل های ارزان قیمت و زود بازده این مشکلات را رفع کنیم و امروز از دانشگاهها خواستار ارائه این راه حل ها هستیم .
وی افزود : در گام اول فرمان تفکیک زباله از مبدا به تمام فرمانداران صادر شده است و باید مازنی ها از منزل خود زباله های خشک و تر را از هم جدا کنند که با این اقدام کمک بسیار ارزشمندی برای تخریب بیشتر محیط زیست استان انجام می شود.
اسلامی گفت : دانشگاهها باید به گونه ای نیروی انسانی را تربیت کنند که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی بیکار نمانند و دانش آموخته بیکار هیچ معنایی نخواهد داشت.
وی افزود : دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که یک برند ملی است و اساتید این دانشگاه از جمله دانشمندان برتر جهان انتخاب می شوند باید به کمک توسعه و پیشرفت استان مازندران و مسئولان بیایند.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل هم در این مراسم گفت : به کارگیری دانش مهندسی مانع خسارت غمبار در کشور می شود.
جواد واثقی امیری افزود : تجربه تاریخی نشان داده است هر کجا دانش مهندسی درست به کار گرفته شود خسارتی وارد نمی شود اما اگر این امر رعایت نشود خسارت غمبار زلزله غرب کشور تکرار خواهد شد.
وی ادامه داد : دانش مهندسی تنها مختص به ساختمان نیست بلکه این دانش می تواند در زمینه های مختلف برای پیشرفت و توسعه کشور به کار گرفته شود.
واثقی امیری یکی از اهداف مهم برگزاری کنفرانس های علمی و مهندسی را کاربردی و نهادینه کردن آنها در جامعه برشمرد و گفت : این کنفرانس ها باید به گونه ای عمل شود که نتایج آن به مردم بازگردد و در حل معضل بیکاری و توسعه استان نقش آفرینی کند.
سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران به همت دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با هدف ایجاد فضای تبادل اطلاعات و نتایج تحقیقات بین مهندسان مکانیک، مهندسان شیمی و دیگر رشته های مرتبط در راستای گسترش و ارتقای جایگاه مباحث انتقال حرارت و جرم در علوم مهندسی و همچنین رشد و توسعه تحقیقات علمی کاربردی در بین اساتید، متخصصان، پژوهشگران و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی برگزار می شود.
در این کنفرانس 244 مقاله به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می شود .
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رشته های برق و کامیپوتر، شیمی، عمران و مکانیک ، صنایع و مواد و علوم پایه علاوه بر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، در مقطع دکتری نیز دانشجو تربیت می کند.
این دانشگاه در حال حاضر 6 هزار دانشجو و 200 هیات علمی دارد.
خبرنگار : زینب حبیب پور گودرزی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7328/1654انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید