خانه / اجتماعی / استاندار قم: هماهنگی دستگاه ها رمز موفقیت پدافند غیرعامل است

استاندار قم: هماهنگی دستگاه ها رمز موفقیت پدافند غیرعامل استبه گزارش ایرنا، سید مهدی صادقی عصر یکشنبه در جلسه شورای پدافند غیر عامل قم در تالار امام جواد(ع) استانداری قم، اظهار داشت: اهمیت رزمایش و مانورهایی که برای تقویت پدافند غیرعامل برگزار می شود، بویژه با توجه به حساس تر شدن شرایط کشور و عینی تر شدن تهدیدها به لحاظ امنیت داخلی و فشارهای بین المللی و تنش هایی که هر روز ظهور و بروز پیدا می کند، برکسی پوشیده نیست.
وی اضافه کرد: از این رو با هماهنگی و انسجامی که در بین دستگاه ها وجود دارد، باید آمادگی ها بیشتر باشد.
صادقی اذعان اشت: در صورت نبودن هماهنگی میان هر یک از دستگاه ها به هیچ وجه نمی توان طرح های خوبی در خصوص پدافند عامل انجام داد.
استاندار قم، شناسایی ایرادها و اشکال های طرح های اجرایی در حوزه پدافند غیرعامل و کار کارشناسی در رابطه با آنها را ضروری دانست و گفت: این کارشناسی ها باید به سمتی پیش برود که آمادگی برای همه کسانی که به نوعی در ارتباط با پدافند غیرعامل هستند، بوجود آید.
وی با اشاره به صدور دستورالعمل نظارت بر اماکن مهم و حفاظت از آنها از سوی شورای امنیت کشور گفت: با توجه به فصل مشترک این ابلاغیه با بحث پدافند غیرعامل، مدیران کل امنیتی و پدافند غیرعامل استانداری باید ضمن همسان سازی با هم، پوشش خوبی را نیز در خصوص وظایف خود پیرامون پدافند غیرعامل ایجاد نمایند.
جلسه شورای پدافند غیر عامل قم با موضوع ارایه گزارش پنج کارگروه از کارگروه های 12 گانه پدافند غیر عامل این استان از جمله جهاد کشاورزی، بهداشت و سلامت، خدمات شهری، راه و شهرسازی و امداد و نجات برگزار، و برنامه های هر یک از دستگاه های مرتبط با این کارگروه ها برای هفته پدافند غیرعامل تبیین شد.
هشتم آبان ماه به عنوان روز ملی پدافند غیرعامل نامگذاری شده و ششم تا دوازدهم آبان ماه امسال نیز هفته پدافند غیر عامل خواهد بود.
7403/ 1175 خبرنگار: محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید