خانه / اجتماعی / استاندار قم: ریشه آسیب های اجتماعی با همفکری همه نهادها شناسایی شود

استاندار قم: ریشه آسیب های اجتماعی با همفکری همه نهادها شناسایی شود



به گزارش ایرنا، سید مهدی صادقی عصر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم در تالار امام جواد(ع) استانداری قم اظهار داشت: آسیب های اجتماعی مناطق مختلف قم را تهدید می کند که باید با همفکری نهادهای مختلف ضمن بررسی مشکلات، برنامه ریزی درستی در این حوزه صورت بگیرد.
وی افزود: توسعه متوازنی در خصوص ساخت و سازها با توجه به زیرساخت های فرهنگی صورت نگرفته که این امر مشکلاتی در خصوص آسیب های اجتماعی را به همراه آورده است.
استاندار قم با بیان این که در منطقه پردیسان مطالعه درستی بر اساس توسعه ساخت و سازها صورت نگرفته است گفت: از جمله آسیب های اجتماعی این منطقه، مباحث زیست محیطی و فرهنگی است که باید همه دستگاه ها در این حوزه ورود جدی پیدا کنند.
وی ادامه داد: موضوع فاضلاب یکی از مشکلات مردم منطقه پردیسان است که این امر نیازمند اختصاص اعتبارهای بسیار زیادی است که امیدواریم بتوانیم از اعتبارهای دولتی این مشکل را رفع کنیم و مشکلات زیستی را حل کنیم.
پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390 به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
صادقی اضافه کرد: تخصیص اعتبارها باید بر اساس ضروریت های فرهنگی و اجتماعی صورت بگیرد.
وی با بیان این که باید از ظرفیت مراکز علمی و فرهنگی در پردیسان استفاده شود گفت: در این منطقه تعداد قابل توجهی مراکز دانشگاهی و آموزشی وجود دارد که باید از ظرفیت این مراکز برای ارائه طرح های مختلف استفاده کنیم.
وی ادامه داد: سال گذشته 44 قطعه زمین آموزشی در منطقه پردیسان واگذار شده است تا با توسعه مراکز آموزشی و فرهنگی بتوانیم زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی را در این منطقه ارتقا ببخشیم.
وی همچنین با اشاره به راهپیمایی امروز مردم قم در خصوص محکومیت ناآرامی های اخیر گفت: این حرکت خودجوش، حضور همیشه مردم قم در صحنه را برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی به نمایش گذاشت.
وی تاکید کرد: مردم قم بارها در زمان های بحرانی حمایت خویش از انقلاب اسلامی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب را نشان داده اند.
مردم انقلابی و متدین قم امروز در محکومیت ناآرامی های ایجاد شده در برخی مناطق کشور، راهپیمایی باشکوه و حماسی را از میدان جانبازان تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار کردند.
8138/ 1175 خبرنگار: فرزانه پیری ** انتشار: رضا علیمحمدی



انتهای پیام /*










پاسخی بگذارید