خانه / اجتماعی / استاندار سیستان و بلوچستان: دولت قدر مردم را به خوبی می داند

استاندار سیستان و بلوچستان: دولت قدر مردم را به خوبی می داندبه گزارش ایرنا، علی اوسط هاشمی روز حمعه در جمع نمازگزاران مسجد صدیق اکبر سراوان اظهار داشت: در این مدت یک و نیم برابر 35 سال گذشته پول به سیستان و بلوچستان تزریق شده که سهم شهرستان سراوان 1000 میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: حدود 6 هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش های مختلف فولاد، ترانزیت و پتروشیمی وارد استان شده است.
استاندار با تاکید بر حفظ وحدت و انسجام گفت: اجتماع برای بودن در طریق خدایی با آموختن آنچه انسان را در موضع درست قرار دهد عبادت است به گونه ای که همین حضور شما عبادت محسوب می شود.
وی بیان کرد: خداوند دو رکعت از نماز را در جمعه کمتر قرار داده تا به مساله آگاهی پرداخته شود و آگاهی برای آنچه لازمه امر به معروف و نهی از منکر است، آگاهی برای تعیین سرنوشت، آگاهی برای دین و تعمیق بخشیدن به نگاهمان و کسب معرفت نسبت به نوع زیستن در اجتماع و چگونگی رابطه برقرار کردن با یکدیگر است.
هاشمی تصریح کرد: هر کسی با جماعت نباشد یعنی بیگانه است و محصول جماعت برادری است، اوج توجه به هم وجویاشدن از احوال و وسعت دید پیدا کردن نقش جمعی است.
استاندار اظهار داشت: به برکت همین اجتماعات قدرت پیدا کرده ایم و تغییر را رقم زده ایم، همین جماعت هایند که رودها را ایجاد می کنند و انسان های اهل تحقیق و آینده نگر را بوجود می آورند و در بین این گونه انسانها تقابل وجود ندارد، دشمنی و عداوت معنا ندارد، هرکس اهل جماعت باشد جامعه گریز و نظم گریز نخواهد بود، انسان با جماعت قانونمند و قاعده پذیر است و ما از این طریق توانستم انقلاب کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که رژیم صهیونیستی از جماعت و اجتماع نگران است گفت: اجتماع ما برپایه باور های دینی قدرت گرفته و قدرت است که قدرت بزرگ را پریشان و مضطرب می کند و آمریکا عصبانی است برای همین دنبال فتنه انگیزی در کشورهای مسلمان است.
هاشمی اضافه کرد: قدرت نرم در دست همین مردم است و این قدرت زاییده قرآن است، امروز ترامپ و آمریکا با این ادبیات سخیف زیر سوال رفته است ولی ما مسلمانان با اخلاق، معرفت، حریت و اعتبارمان با جهان سخن می گوییم.
استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: مردم استان در انتخابات مشارکتی 75 درصدی داشتند و این مشارکت خود یک نماد آگاهی نسبت به حق خویش است.
وی خاطر نشان کرد: این مشارکت و رای به دولت وظیفه ما را سنگین تر می کند.
7336 **6081 خبرنگار: احسان بختیاری** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید