خانه / اخبار اجتماعی / استاندار جان باختن تعدادی از دانش آموزان هرمزگانی در سانحه تصادف را تسلیت گفت

استاندار جان باختن تعدادی از دانش آموزان هرمزگانی در سانحه تصادف را تسلیت گفتبه گزارش ایرنا در این پیام که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته آمده است: جان باختن جمعی از دانش آموزان هرمزگانی در حادثه واژگونی اتوبوس، حادثه ای ناگوار بود که موجب تاسف و تاثر عمیق شد.اینجانب ضمن ابراز همدردی با تمامی بازماندگان، جان باختن دانش آموزان را به خانواده های داغدار تسلیت گفته و برای آنان صبر را از درگاه الهی مسئلت می نمایم.
در ادامه پیام آمده است: دستورهای لازم برای بررسی دلایل و هم چنین رسیدگی فوری به مصدومان این حادثه صادر شده و این موضوع به طور جدی از سوی مسئولان استان پیگیری خواهد شد.
حمیدرضا شعبانیرئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این حادثه که بامداد روز جمعه دهم شهریورماه جاری روی داد، مهرنوش ناصری، مطهره دلاوری، مینا جمشیدی، شیدا امانی، شیوا مبینی، فاطمه صادقی نسب و زهرا زرنگار دانش آموزان جان باخته این حادثه تلخ هستند.
بنا بر اعلام منابع محلی، خانم روحی سرپرست دانش آموزان و همچنین حمیدرضا محبت بخش از دیگر جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس بودند.
در حالی که منابع محلی صبح جمعه شمار کشته شدگان این حادثه را 10 نفر اعلام کرده بودند، علیرضا خلیلی مدیر روابط عمومی اداره کل پزشک قانونی فارس از تحویل جسد 9 نفر از جان باختگان به پزشکی قانونی داراب سخن گفت.

** اسامی مصدومان حادثه
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس درباره شمار مصدومان این حادثه نیز گفت: این حادثه 34 مصدوم نیز داشت که سه نفر آنها با اورژانس هوایی به شیراز و 2 نفر نیز به فسا اعزام شدند.
وی ادامه داد: از میان مصدومان این حادثه، محدثه ذاکری، صدیقه صادقی و محدثه شب راه رجایی با بالگرد اورژانس به شیراز اعزام و معصومه کرمی زاده و صدیقه سولقانی برای درمان به بیمارستان فسا منتقل شدند.
شعبانی اظهار کرد: فائزه ذاکری، زینب شبانی، سیده فاطمه وحدانی، لیلا زبردست، زهرا ذاکری، معصومه خادمی پور، آرزو دیدار،ملیکا سالاری، زینب رحیمی، زینب جعفری، فرنگیس خورستان، نیلوفر قائدی، ریحانه بلالی، معصومه محمودی زاده، اسما حسین زاده، زهرا ارجمند، رفیعه سلطانی، طاهره تیما و سارا خادمی از مصدومان این حادثه در بیمارستان داراب در حال طی مراحل درمانی هستند.
وی گفت: مرضیه نجفی، فاطمه عباس زاده، نازنین روستایی، ساجده ذاکری نژاد، انسیه گلزاری، راضیه علیزاده، فاطمه داوری، فرخنده محمدی نسب، زینب کریمی و فاطمه نجفی نیز از دیگر مصدومان این حادثه در حال بستری در بیمارستان داراب هستند.

** علت وقوع حادثه از زبان پلیس
در همین حال، پایگاه خبری پلیس اعلام کرد که بر اساس گزارش های اولیه ماموران پلیس راه استان فارس، خستگی و خواب آلودگی راننده علت واژگونی اتوبوس بوده است.
در این گزارش آمده است: تحقیقات بیشتر برای روشن شدن ابعاد مختلف این حادثه و دیگر علل احتمالی ادامه دارد.
در همین حال حجت الاسلام سید محسن موسوی رئیس دادگستری شهرستان داراب گفت: راننده این اتوبوس که از نظر جسمانی، سالم است، بازداشت شد و پرونده قضایی برای پیگیری دقیق ابعاد مختلف این حادثه تشکیل شد.
بنا بر گزارش خبرنگار ایرنا از بیمارستان شهر داراب، معاون سازمان دانش آموزی کشور و گروهی از مسئولان استانی و محلی با حضور در این بیمارستان از دانش آموزان مصدوم عیادت و در جریان آخرین وضعیت آنها قرار گرفتند.
حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی ساعت 3:59 صبح جمعه 10 شهریورماه جاری به مرکز تماس 115 اورژانس اعلام شد و 13 خودروی امدادی اورژانس و جمعیت هلال احمر مصدومان حادثه را به بیمارستان داراب منتقل کردند.
بنا بر این گزارش، این اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی بود که با هدف شرکت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند.
2 اتوبوس دیگر نیز حامل دانش آموزان هرمزگانی به مقصد شیراز بودند که به دنبال این حادثه ، سرنشینان آنها در باشگاه فرهنگیان شهر داراب اسکان داده شدند.
شهرستان داراب در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
7195/ 7408
خبرنگار: رقیه غلامی زاده * انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید