خانه / اجتماعی / ارسال 70 محموله کمک مردمی کمیته امداد کردستان برای زلزله زدگان

ارسال 70 محموله کمک مردمی کمیته امداد کردستان برای زلزله زدگانمحمد رسول شیخی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این محموله ها با دستگاه خوردوی سبک و سنگین و با همراهی تعدادی از خیرین و فرهنگیان مدارس به مناطق زلزله زده ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب و روستاهای آسیب دیده در این مناطق ارسال شد.
وی ارزش ریالی اجناس جمع آوری شده را 10 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: محموله های ارسال شده شامل اقلام مورد نیاز مناطق آسیب دیده از جمله وسایل گرمایشی، چادر، پتو، مواد خوارکی و بهداشتی بوده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان تاکید کرد: تاکنون سه مرحله از کمک های جمع آوری شده توسط پایگاه های این نهاد به مناطق آسیب دیده ارسال و توسط امدادگران توزیع شده است.
شیخی زاده یادآور شد: به منظور جمع آوری کمک های مردم به آسیب دیدگان زلزله اخیر در استان کرمانشاه، 10 پایگاه توسط این نهاد در مناطق مختلف این استان مستقر شده است.
وی اضافه کرد: این پایگاه ها در میادین اصلی تمامی شهرستان های استان دایر شده و آماده جمع آوری کمک های بشردوستانه مردم کردستان است.
به گفته وی، همچنین این نهاد روز 26 آبان در مصلاهای نماز جمعه با برپایی چادر در تمامی شهرستان های استان آماده دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی مردم است.
به گزارش ایرنا، علاوه بر استقرار پایگاه های کمیته امداد امام خمینی(ره) از صبح امروز در میادین و مناطق پر ازدحام تمامی شهرهای استان پایگاه های سیار (چادر) جمعیت هلال احمر برای جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی دایر شده است.
زمین لرزه ای به بزرگی 7 و 3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.
خبرنگار: افسانه گلباغی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7348/9102انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید