خانه / اخبار اجتماعی / ارزیابی عملکرد کارگزاران فرهنگی در حج به صورت جدی انجام شود

ارزیابی عملکرد کارگزاران فرهنگی در حج به صورت جدی انجام شودبه گزارش روزسه شنبه ایرنا ازپایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر در این جلسه با اشاره به تجربه رابطین روحانیون بعثه در حوزه حج و زیارت، افزود: هدف از ارزیابی عملکرد روحانیون، معین و معینه ها بهبود و بازنگری در شیوه ها و استفاده از لوازم آموزشی جدید برای زائران در سطوح مختلف دانش علمی است.
وی به اجرای مسابقات فرهنگی و طرح یاوران حجاج در کاروان ها اشاره کرد و گفت: درارزیابی هایی که صورت می گیرد نحوه اجرای این برنامه ها بررسی و در مورد بازنگری در نحوه اجرا و یا استمرار آن کارشناسی لازم انجام شود.
سرپرست حجاج ایرانی با بیان نحوه تخصیص روحانی، معین و معینه ها با توجه به ترکیب جمعیتی کاروان ها، بر لزوم توجه به صرفه جویی در این حوزه تاکید کرد و خواستار توجه هرچه بیشتر به ملاک های ارتقاء کارگزاران فرهنگی در حوزه های حج تمتع، عمره و عتبات شد.
وی خواستار برگزاری کارگاه های تخصصی با حضور رابطین فرهنگی برای بررسی گزارش های جمع آوری شده در طول ایام حج و شناسایی نقاط ضعف و قوت شد.
در این جلسه حجج الاسلام والمسلمین نواب، موسوی، قربانی، یعقوبی و کلباسی از اعضای کارگروه رابطین روحانیون بعثه، دیدگاه های خود را در خصوص نحوه ارزیابی فعالیت های کارگزاران فرهنگی ارائه کرده و بر لزوم استفاده از کارگاه های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت برای ارتقاء سطح دانش علمی و توانمندی های وی با هدف دست یافتن به عملکرد بهتر در این مجموعه تاکید کردند.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام والسلمین مظلومی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری نیز با ارائه گزارشی از برگزاری نشست های رابطین در مدینه منوره و مکه مکرمه، عملکرد کارگزاران فرهنگی در کاروان های حج امسال را مناسب و رضایت بخش ارزیابی کرد.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط جدیدی که درحوزه حج با برنامه ریزی های عربستان در حال شکل گیری است باید از شیوه های نو برای ارتقاء سطح معلومات و توانمندی کارگزاران فرهنگی استفاده کرد.
در پایان این جلسه نماینده ولی فقیه بر لزوم استفاده از فرصت طلایی سفرهای زیارتی برای خدمت به مردم و بازنگری در تربیت نیروهای مورد نیاز در حوزه حج تاکید و خاطرنشان کرد: در این سفرها باید به ایجاد تحول روحی و اخلاقی درمیان زائران به صورت جدی توجه شود.
وی تاکید کرد: حج امسال با عنایت و لطف باریتعالی و همراهی، دعاها و توسل های مردم تحقق یافت و دو طرف تاکنون به مفاد توافقنامه امضاء شده پایبند بوده اند.
اجتمام**3229*1724*
دریافت: حنانه شفیعی * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید