خانه / اجتماعی / ارزش های دفاع مقدس را به نسل های بعدی منتقل کنیم

ارزش های دفاع مقدس را به نسل های بعدی منتقل کنیمبه گزارش روز دوشنبه ایرنا،سرهنگ پاسدار داود عبدلی در آیین گشایش نمایشگاه دفاع مقدس در فردیس افزود: باید نمایشگاه دفاع مقدس در تمام مناطق مختلف استان البرز سال اینده گسترش و بزرگتر برپا شود.
وی اظهار داشت: باید هماهنگی لازم صورت بگیرد تا اقشار مختلف و به ویژه دانش آموزان و نوجوانان با جانفشانی های رزمندگان در دوران دفاع مقدس آشنا شوند.
وی گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس در این نمایشگاه هستند از نگاه نوجوان 15 و 20 ساله به این نمایشگاه نگاه کنید شاید بهترین ادوات نظامی و سخت انگیزه ای برای سن ما ندارد ولی جوانان هنوز علاقمند و دوست دارند.
عبدلی افزود: در کنار مسایل فرهنگی بتوانیم فضای مجازی را در این نمایشگاه مطرح شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز گفت: هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس پیوند داشته است امسال یک ویژگی خاصی داشته که آن ایام محرم و عاشورا امسال در هم آمیخته رویکرد نمایشگاهها و فعالیت ها می توانستیم جاهایی که فضاهای مذهبی است به نمایشگاه نگاه کنیم کارهای جدید از فضای دفاع مقدس ارانه بدهیم فضای محرم در آن حاکم است و این تلاقی مثبتی است.
عبدلی افزود: بضاعت سپاه در این حد است کرج به قدری بزرگ شده است که سالهای گذشته نمایشگاه متمرکز گذاشتیم و کسی از فردیس نمی توانست از این نمایشگاه بازدید کند هدف گذاری امسال نمایشگاهها در محله ها بر پا شود سال های سال نمایشگاهها بزرگ بود و فضای باز و انواع اقسام تیراندازی و شلیک ها بود اما در این نمایشگاه نمی توان این کارها را انجام داد فضای معنوی تر و فرهنگی تر در این نمایشگاه حاکم است
وی با اشاره به زمزمه هایی در روزها اخیر می شنویم که خیلی ها علاقمندند که این چراغ ها خاموش شود ، اظهار داشت: اگر بنی امیه ها و بنی عباس ها توانستند محرم و صفر را از شیعه بگیرند این بعدیها می توانستند فضاهای دفاع مقدسی را از ما بگیرند.
عبدلی افزود: ما در هر صورت وظیفه داریم به نسل های بعدی انتقال دهیم این نمایشگاه در سال آینده در فردیس برجسته تر از این نمایشگاه برگزار شود.
وی گفت: سپاه برنامه هایی مانند راهیان نور و رزمایش دارد شرایط شهر کرج اینطور نیست که بتوان تردد در آن زیاد انجام شود باید در مناطق صورت پذیرد شهرهای کرج روز به روز بزرگتر می شود.
7413/ 6155خبرنگار:معصومه مهتاب ** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید