خانه / اجتماعی / ارزش اراضی دولتی آغاز شده از متصرفان 40 هزار میلیارد ریال است

ارزش اراضی دولتی آغاز شده از متصرفان 40 هزار میلیارد ریال استبه گزارش ایرنا، سرهنگ علی عباس نژاد روز شنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان ایلام اظهار کرد: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از سال 95 به منظور جلوگیری از تعرض به زمین های ملی و دولتی تشکیل شد و هم اکنون صیانت از این اراضی در 34 اداره کل در سطح استان های کشور را بر عهده دارد.
وی با اشاره به اینکه آموزش کارکنان این یگان در شهرستان ها و استان ها در دستور کار قرار دارد، افزود: 200 ضابط خاص قضایی از بدنه خود سازمان یگان حفاظت و تعداد 850 نیرو از موسسات حفاظتی که اکثر آنها آموزش ها لازم را فرا گرفته اند، مشغول خدمت در این حوزه هستند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: در مدت آغاز بکار تشکیل یگان حافظت در کشور از سال گذشته تاکنون (16 ماه) بیش از 40 هزار میلیارد ریال رفع تصرفات زمین با همکاری املاک شهری و اداره کل راه استان ها انجام شده است.
عباس نژاد یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا کنون به طور متوسط در هر ماه 2 هزار و 700 تا سه هزار مورد رفع تصرف زمین در سطح استان ها انجام شده است.
وی با بیان اینکه هیچ اغماضی در خصوص اراضی ملی کشور برای تصرف وجود ندارد، افزود: برای یگان حفاظت از اراضی کشور فرقی ندارد که تصرف کنندگان از کدام قشر و گروه اجتماعی، مسئول یا غیر مسئول هستند و تنها اجرای قانون را لحاظ خواهند کرد.
عباس نژاد جلوگیری از تصرف اراضی ملی را مهم ‌ترین اولویت پلیس در حفظ اراضی ملی بیان کرد و گفت: مهمترین وظیفه سازمان ملی زمین و مسکن، پیشگیری از وقوع جرم و زمین خواری بوده و وظیفه اصلی کارکنان این سازمان در صورت بروز جرم پرونده قضایی را تشکیل داده و به مراجع ذیریط ارجاع خواهند داد.
وی اضافه کرد: به دنبال اجرایی کردن این مهم هستیم که گشت ها را به دستگاه های کنترلی مجهز کنیم تا برابر برنامه جامعی که به استان ها ابلاغ خواهد شد، به صورت سیستمی اقدام های لازم صورت گیرد.
آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن که با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین کشور و جمعی از مدیران استانی در سالن اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد از زحمات علی مهری تقدیر و فریدون یاسمی به سمت فرمانده جدید این یگان در استان ایلام معرفی شد.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
3032/6119انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید