خانه / اجتماعی / اختصاص رکورد ثبت خدمات سامانه سیب به 2 بهورز سیستان و بلوچستان

اختصاص رکورد ثبت خدمات سامانه سیب به 2 بهورز سیستان و بلوچستاندکتر مهدی طباطبایی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درمحمد بلوچ شاغل در خانه بهداشت عبدالله بازار چابهار و شاه کرم محمدی صدر بهورز خانه بهداشت فتح آبادانده میرجاوه با بیشترین شمار ثبت خدمات سامانه سیب در سطح کشور رکورد دار شدند.
وی افزود: خدمات ارزشمند همه بهورزان گرانقدر در دورترین نقاط سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب در تحول سلامت استان تاثیر بسزایی دارد.
وی ادامه داد: این 2 بهورز پر تلاش هر کدام با ارائه بیش از 195 هزار خدمت سلامت به ترتیب جایگاه اول و دوم کاربران برتر کشوری سامانه سیب را از بین حدود 85 هزار کاربر از آن خود کردند و با این حرکت ماندگار نام خودشان را در زمره افتخار آفرینان عرصه سلامت استان به ثبت رساندند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای تمام جمعیت تحت پوشش و ارائه 100 درصدی خدمات مورد انتظار طرح تحول سلامت به ساکنان روستاهها و انجام تمام مراقبت های بهداشتی مربوط به خطر سنجی بیماری های قلبی و عروقی به همه سالمندان و میانسالان از مهمترین اقدامات این بهورزان است.
طباطبایی خاطرنشان کرد: با وجود نبود زیر ساخت اینترنت در حدود 30 درصد از واحدهای بهداشتی تابعه، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با نام نویسی از 98 درصد جمعیت تحت پوشش معادل یک میلیون و 590 هزار نفر در سامانه سیب و فعال کردن پرونده الکترونیک سلامت برای یک میلیون و 238 هزار نفر در زمره دانشگاههای پیشرو در اجرای سامانه سیب قرار دارد.
وی گفت: سامانه سیب همان سامانه یکپارچه بهداشت برای ثبت اطلاعات سلامت مردم ایران است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با توجه به گستردگی و داشتن بیش از هزار و 100 کیلومتر مرز خشکی با 2 کشور همسایه و 310 کیلومتر مرز دریایی در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
سیستان و بلوچستان با 19 شهرستان و 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان و حوزه دریای عمان هم مرز است و همین مساله بعضا سبب ورود و گسترش برخی بیماریهای واگیردار می شود.
3042 **6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید