خانه / اجتماعی / اخبار 8 تا 8 پنجشنبه، 14 دی در آذربایجان غربی

اخبار 8 تا 8 پنجشنبه، 14 دی در آذربایجان غربی** دستگیری چهار شکارچی متخلف توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست مهاباد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: به منظور گشت و کنترل شبانه روزی از مناطق زیست محیطی، چهار شکارچی متخلف توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر شدند.

** اولین پیروزی تیم والیبال نشسته شهرداری ارومیه رقم خورد
تیم شهرداری ارومیه در بازی ششم خود از سری رقابت های دور رفت مسابقات لیگ برتر والیبال نشسته مردان کشور با نتیجه 3 بر صفر مهمان خود ‘ ذوب آهن اصفهان ‘ را با شکست راهی خانه کرد.

** ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به 250 نفر از مردم روستایی چالدران
مدیر شبکه بهداشت و درمان چالدران گفت: کلینیک دندانپزشکی سیار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی برای پیشگیری و درمان بیماری های دهان و دندان به 250 نفر از مردم روستایی این شهرستان خدمات دندانپزشکی رایگان ارائه کرد.

** سرمربی والیبال شهرداری ارومیه استعفا داد
سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: به دلیل مشکلات اخیر و کسب نتایج دور از انتظار تیم در مسابقات از مسئولیت خود استعفا می دهم.

** مانور وقوع زلزله در خوی برگزار شد
مانور دور میزی وقوع زلزله در ستاد مدیریت بحران خوی با سناریوی فرضی وقوع زلزله پنج و یک دهم ریشتری و با هدف شناسایی نقاط قوت و ضعف نهادهای اجرایی در روستای شعبانلو این شهرستان برگزار شد.

** تحصیل 100 دانشجوی تحت پوشش ستاد شاهد در دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر گفت: بر اساس آمارهای موجود در نیم‌سال اول سال تحصیلی جاری 100 دانشجو از خانواده معظم شاهد، جانباز و ایثارگر در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل بودند.

** نیاز کشور به 43 هزار تخت بیمارستانی
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای رسیدن به برآورد 1.6 تخت به ازای هر هزار نفر به 43 هزار تخت بیمارستانی دیگر در سطح کشور نیاز است.

** 16 درمانگاه تخصصی با 400 میلیارد ریال هزینه در آذربایجان غربی آماده افتتاح است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال 533 طرح بهداشتی و درمانی در آذربایجان غربی در دست اجرا بوده است، گفت: از این تعداد 16 درمانگاه تخصصی با 400 میلیارد ریال هزینه در این استان آماده افتتاح است.

** آمادگی تیم ملی والیبال نشسته برای قهرمانی در نخستین دوره لیگ جهانی
مدیر تیم های ملی والیبال نشسته کشور گفت: تیم ملی از نظر تمرین های بدنی و آمادگی در سطح مناسبی قرار دارد و هدفش کسب قهرمانی در رقابت های اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته است که در اردیبهشت سال آینده در تبریز برگزار می شود

** طرح های محرومیت زدایی سپاه در 214 روستای آذربایجان غربی اجرا می شود
فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی گفت: طرح های محرومیت زدایی سپاه در 214 روستا از 6 شهرستان این استان با حضور هسته های جهادی اجرا می شود.

** هزینه 4 هزار میلیارد ریالی گازرسانی روستایی در آذربایجان غربی
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: امسال بیش از چهار هزار و 60 میلیارد ریال برای اجرای طرح های گازرسانی روستایی به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار هزینه می شود.

** رسیدگی به 99.9 درصد پرونده های ورودی به تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری با تلاش قضات و مدیران شعب این اداره کل در شهرستان های استان به 99.9 درصد پرونده های ورودی رسیدگی و احکام آنها صادر شده است.

** مدیر برنامه ریزی ستاد احیا: دریاچه ارومیه یک میلیارد متر مکعب آب دارد
مدیر تلفیق و برنامه ریزی ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه با اشاره به تاثیر کاهش بارندگی ها و افزایش دما بر کاهش آب این دریاچه، گفت: نگین آب آذربایجان در حال حاضر یک میلیارد متر مکعب آب در بستر خود دارد.

** کماندار راه یافته به بازی های آسیایی سالن سرپوشیده برای تمرین ندارد
‘ بهرام تیمورزاده ‘، کماندار ارومیه ای عضو تیم ملی تیراندازی با کمان که سهمیه ورود به بازی های آسیایی در بخش ‘ریکرو’ مردان را کسب کرده است، در محل سکونتش فضای مناسب و سرپوشیده برای تمرین ندارد.

** اجرای جشنواره نمایشنامه خوانی سپید در آذربایجان غربی
فستیوال نمایشنامه خوانی سپید که سه شنبه /12 دی/ در حوزه هنری آذربایجان غربی شروع شده بود، شامگاه چهارشنبه با چهار نمایشنامه خوانی و یک نمایش میدانی به کار خود پایان داد.

** بهره برداری از90 مرکز غربالگری سرطان در کشور تا پایان سال جاری
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال 90 مرکز غربالگری سرطان که برخی از آنها نیز به تجهیزات شیمی درمانی مجهز خواهد شد در سطح کشور به بهره برداری می رسد.

8135/ 3072
** خبر: شهین بیدادرس ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید