خانه / اجتماعی / اخبار کوتاه 22 مهرماه شهرستان های خاتم، مهریز و اردکان

اخبار کوتاه 22 مهرماه شهرستان های خاتم، مهریز و اردکانبه گزارش ایرنا؛ فرجام فاضلی روز شنبه در نشست ستاد اربعین افزود: الگوی ملت ایران امام حسین(ع) و همانند ایشان زیر بار ظلم نخواهیم رفت.
وی خاطرنشان کرد: از سال 90 تا کنون در راهپیمایی میلیونی اربعین از سرتاسر کشورهای اسلامی در نجف، کربلا و بغداد شیعیان گردهم می آیند که پیام آنها وحدت و همدلی شیعیان، ولایت مداری و دوستی اهل بیت است.
فاضلی تصریح کرد: یکی از پیام های این راهپیمایی تداوم راه و شیوه امام حسین(ع) است و اینکه اجازه نمی دهیم تا کسی به شعائر ما توهین کند.
دبیر اجرایی ستاد اربعین شهرستان خاتم نیز یادآور شد: آمریکا به صورت صریح وارد شده تا حوزه نفوذ ایران اسلامی را در منطقه کاهش دهد.
حجت الاسلام غلامرضا محمودی خاطرنشان کرد: دشمنان می خواهد ایران از توانمندی های موشکی خود دست بردارد اما برای ملتی که الگویش امام حسین(ع) است، استکبارستیزی و زیر بار زور نرفتن مهمترین ارزش است.
هرات مرکز شهرستان خاتم در فاصله 240 کیلومتری از شهر یزد واقع شده است.
7534/ خبرنگار: شهلا حیدری
*****
امام جمعه مهریز:هیات های مذهبی از انجام اعمالی که موجب تضعیف مذهب می شود، پرهیز کنند
امام جمعه مهریز گفت: هیات های مذهبی و دسته های سوگواری باید از هرگونه عملی که موجب وهن مذهب شیعه و تضعیف اعتقادات دینی مردم می شود، پرهیز کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی مهریز افزود: برخی از صحنه هایی که در تعزیه ها به تصویر کشیده می شود نه تنها بیانگر شخصیت معصومان(ع) نیست که موجب اهانت به ساحت مقدس ایشان است.
وی ادامه داد: برخی از صحنه ها در تعزیه خوانی و حرکت دادن تریلی هایی که صحنه های مختلف واقعه عاشورا را به تصویر می کشند، زیبنده اهل بیت (ع) نیست و موجب توهین به مقام والای اهل بیت (ع) است زیرا دشمنان همواره به دنبال بهانه ای هستند تا شیعیان را تخریب کنند .
محی الدینی تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی بخصوص وهابیون توجه ویژه ای بر آیین های شیعیان دارند و در صدد توهین به مقدسات و وهن مذهب ما هستند.
مهریز افزون بر 150 هیات مذهبی دارد.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
7536/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار
******
بیکار مهمترین دغدغه نابینایان اردکان است
رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: بیکاری و نبودن کار مناسب مهمترین ترین دغدغه نابینایان در این شهرستان است.
به گزارش ایرنا، امیرولی عضدزاده روز شنبه به مناسبت پانزدهم اﮐﺘﺒﺮ(بیست وسوم مهرماه) روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻧﺎﺑﯿﻨﺎﯾﺎن و ﻋﺼﺎی سپید در گفت و گو با رسانه ها اضافه کرد: نابینایان و کم بینایان به عنوان شهروندان جامعه دارای نیازها و مطالباتی هستند که رسیدگی به آنها از وظایف مسلم دستگاه های مختلف به شمار می رود که رسیدگی به اشتغال، ادامه تحصیل، آسانی تردد در شهر و امور رفاهی و معیشتی آنان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تنها 25 درصد از روشندلان شهرستان اردکان شاغل هستند، افزود: انتظار این قشر از ادارات دولتی رعایت قانون سه درصد استخدام معلولان است.
عضدزاده یادآور شد: ﻧﺎﺑﯿﻨﺎﯾﺎن ﺣﻖ اﺳﺘﻔﺎده از تمامی اﻣﮑﺎﻧﺎت رﻓﺎﻫﯽ ﺟﺎﻣﻌﻪ را دارﻧﺪ و بایستی بتوانند مانند دیگر شهروندان در استفاده از ﭘﯿﺎده روﻫﺎ، ﺧﯿﺎﺑﺎنها و وﺳﺎﯾﻞ ﺣﻤﻞ و ﻧﻘﻞ ﻫﻤﮕﺎﻧﯽ و اﻣﺎﮐﻦ ﻋﻤﻮﻣﯽ، ﻣﺮاﮐﺰ ﺗﻔﺮﯾﺤﯽ و ﻣﺬﻫﺒﯽ دارای حقوقی برابر و فرصت هایی یکسان باشند.
رئیس اداره بهزیستی اردکان با بیان اینکه 214 نابینا و کم بینا در شهرستان زیرپوشش خدمات این اداره هستند، افزود: از این تعداد 62 نفر مستمری بگیر و 152 نفر خدمات موردی دریافت می کنند.
عضدزاده گفت: از سال گذشته تاکنون 4641 کودک بین 3 تا 6 سال روستایی و شهری در طرح غربالگری بینایی شرکت کردند که از این تعداد 680 کودک مشکوک به مشکل کم بینایی به پزشک معرفی شدند.
اردکان 98 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع است.
7544 / 6014/ خبرنگار: مژگان دشتی** انتشار: کاظم شاملو
@irnayazddانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید