خانه / اخبار اجتماعی / ابتکار: سازمانهای مردم نهاد مردم مورد حمایت جدی دولت هستند

ابتکار: سازمانهای مردم نهاد مردم مورد حمایت جدی دولت هستندمعصومه ابتکار روز دوشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری سالن چندمنظوره تنها مرکز اقامتی اجباری ماده 16 زنان خراسان رضوی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از رویکردهای دولت شناسایی سازمانهای مردم نهاد، کمک به آموزشهای تخصصی و حمایت از طرحهای آنها است.
وی توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد را در کاهش آسیبهای اجتماعی موثر توصیف و بیان کرد: برخی از آسیبها و ناهنجاریها از درون خانواده آغاز و به اجتماع کشیده می شود. ا تقویت گفت و گو بین افراد خانواده می توان از آسیبهای زیادی پیشگیری کرد.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: نخستین مرحله گفت و گو، شنیدن است که خود این موضوع نیاز به مهارت دارد. اگر بخواهیم جوانان زندگی سالم داشته باشند سخن، درخواست و مطالبات آنها باید شنیده شود.
وی گفت: باید به عزت نفس جوانان احترام بگذاریم. اگر این کار انجام شود جلوی بسیاری از معضلات گرفته می شود و این مهم نیاز به همکاری آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، رسانه ها و دیگر دستگاهها دارد.
ابتکار افزود: روشهای امر و نهی به شکل فیزیکی جواب نمی دهد بلکه گفت و گو زمینه ساز واقعی امر به معروف و نهی از منکر است و فضای سالم را برای طرح مسائل و توجه به عزت نفس و خود شکوفایی افراد فراهم می کند.
سالن چندمنظوره مرکز اقامتی اجباری ماده 16 زنان خراسان رضوی با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، معاون استاندار و مسئولان بهزیستی و مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در مشهد به بهره برداری رسید.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع و فوری به اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: مصطفی نخعی **انتشار: حسین کریم زاده
7507/1858انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید