خانه / اجتماعی / ابتکار: اردکانیان بهترین گزینه برای وزارت نیرو است

ابتکار: اردکانیان بهترین گزینه برای وزارت نیرو استبه گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از وزارت نیرو،«معصومه ابتکار» افزود: با توجه به تخصص وزیر پیشنهادی نیرو در زمینه مدیریت منابع آب، آشنایی با معضلات و نگاه‌های بین‎‌المللی منابع آبی و نیز فعالیت‎‌های بین‌المللی که در این بخش انجام داده است، برای تصدی این پست مناسب است.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده افزود: ایران به دلیل تغییرات اقلیمی، خشکسالی‌های رخ داده، برداشت‌های بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی، رودخانه‌ها و تالاب‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای است که برای برون رفت از آن، نیازمند مدیریت جامع و اصلاح الگوهای مصرف برای مدیریت آب به عنوان مایع حیاتی است.
وی یادآور شد: همچنین اصلاح الگوی کشت و آبیاری بخش کشاورزی، مدیریت منابع آب رودخانه‌ها، تالاب‌ها، آب‌های زیرزمینی و به طور کی چرخه اکولوژیک مواردی است که وزیر پیشنهادی نیرو به خوبی به آن واقف است که با رای قوی مجلس این توان تقویت خواهد شد.
ابتکار افزود: چند سال پیش وزیر پیشنهادی نیرو مقاله خوبی در زمینه آب مجازی ارائه دادند که آن را در دولت توزیع و تاکید کردم که آب مجازی راه‌حل مدیریت صحیح آب و تجارت این مایع حیاتی است که اردکانیان به خوبی نسبت به این موضوعات آگاهی دارد و به آن‌ها مسلط است.

*نقش وزارت نیرو در ترویج و حمایت از انرژ‌های تجدیدپذیر
رئیس پیشین سازمان حفاظت از محیط زیست با تاکید بر اینکه وزارت نیرو نقش مهمی در ترویج و حمایت از انرژ‌های تجدیدپذیر بر عهده دارد، افزود: بر اساس قانون برنامه یکی از رویکردهای مهم دولت دوازدهم کاهش گازهای گلخانه‌ای و اقتصاد کم کربن است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه وزارت نیرو در این عرصه تکالیف بسیار روشنی دارد، ابراز امیدواری کرد که با حضور اردکانیان در وزارت نیرو، وی بتواند تکالیف خود را در زمینه کاهش گازهای گلخانه‌ای و حمایت از انرژی‌های نو به خوبی ایفا و اجرایی کند.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام **1070** 6075* تنظیم: فریبا بابائی ** انتشار: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید