خانه / اجتماعی / آیین برادری لازمه ارتقاء امنیت عمومی در جنوب و شرق کرمان است

آیین برادری لازمه ارتقاء امنیت عمومی در جنوب و شرق کرمان استبه گزارش ایرنا سردار رضا بنی اسدی فر عصر یکشنبه در گردهمایی علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان در دادگستری جیرفت افزود: تدوین میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار فرصتی است که باید در دل اقوام و طوایف این منطقه نهادینه شود.
وی اظهار کرد: در طول ادوار گذشته ریش سفیدان و سران طوایف اعتقاد قلبی خود را به نظام اسلامی از طریق همکاری گسترده با رده های امنیتی و انتظامی در زمینه کنترل اختلافات و رفع منازعات نشان داده اند.
وی اظهار کرد: اعتبار بخشیدن به افراد صاحب نفوذ و ریش سفیدان، منافعی دوجانبه در پی دارد و علاوه بر دستگیری بزهکاران، مانع از آسیب رسیدن به افراد بی گناه و منجر به پیشگیری از وقوع جرم می شود.
وی با بیان اینکه امنیت یک مقوله چند وجهی است، اظهار کرد: لازمه امنیت هم پوشانی و هم افزایی مسئولان، دستگاه قضایی، رده های انتظامی و امنیتی در اجرای وظایف و مشارکت شهروندان است.
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: امنیت مطلوب و احساس آرامش در جنوب استان کرمان موجب رشد و توسعه شهرستان های جنوبی و جذب سرمایه گذار در این مناطق خواهد شد.
در پایان این آیین میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار توسط مسئولان استانی و سران طوایف جنوب و شرق استان امضا شد.
گردهمایی علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان با حضور اعضای شورای تامین استان، ائمه جماعت، مقامات قضایی، فرماندهان نظامی و سران طوایف جنوب و شرق استان در محل دادگستری شهرستان جیرفت برگزار شد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: نجمه حسنی*
7450/3029انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید