خانه / اجتماعی / آموزش مدیران کاروان های پیاده رضوی در مشهد

آموزش مدیران کاروان های پیاده رضوی در مشهدحسین رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون بیش از 800 کاروان در سامانه مربوط به جمعیت خدمتگزاران ثبت نام شده اند.
وی اظهار کرد: امسال همه مدیران کاروانهای پیاده که طی دهه پایانی صفر قصد تشرف به مشهد را دارند و به منظور استفاده از تسهیلات اسکان و خدمات رفاهی در سایت جمعیت خدمتگزاران ثبت نام نموده اند، موظف به شرکت در کلاسهای آموزشی یک روزه ویژه مدیران کاروانهای زیارتی شده اند.
وی گفت: این کلاسها با رویکرد فرهنگی برپا شده و در اردوی آموزشی که به تناوب برگزار می شود، مدیران با نحوه گزینش زائران، ثبت نام اینترنتی از آنها، ثبت بیمه زائران، حرکت در مسیرها، بهداشت و درمان، مباحث فرهنگی و اعتقادی، نظم و امنیت عمومی و مراقبت از کاروان آشنا شده و گواهینامه شرکت در دوره دریافت می کنند.
رضایی افزود: در این برنامه آموزشی با تقسیم بندی شهرستان های مختلف هر روز تعدادی از این مدیران با حضور در مشهد آموزش های لازم را دریافت می کنند.
وی با بیان اینکه تمام زائران بر اساس برنامه ریزی انجام شده و مشارکت خیرین با هزینه 10 هزار ریال بیمه می شوند، اظهار کرد: پرتال بیمه به آدرس اینترنتی:www.bimezaerin.ir و www.bimezaerin.com فعال است و ثبت نام برای بیمه زائران از طریق آن انجام می شود.
وی گفت: در دهه آخر صفر سال گذشته 270 هزار زائر پیاده در قالب 2 هزار و 60 کاروان وارد مشهد شدند که پیش بینی می شود این تعداد امسال به 320 هزار نفر برسد.
1906 / 6053 خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید