خانه / اخبار اجتماعی / آموزش به زائران سبب کاهش مخاطرات در حج 96 شد

آموزش به زائران سبب کاهش مخاطرات در حج 96 شدطاهر درودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، گفت: امسال با توجه به پیش بینی ها و ارایه خدمات آموزشی که به زائران و روسای کاروان ها برای پیشگیری از مخاطرات حج بخصوص گرمازدگی انجام دادیم، حج آرامی داشتیم.
وی با اعلام این که بیمارستان صحرایی ایران در منا از روز هشتم ارایه خدمات را آغاز کرد، افزود: در این مدت به 158 زائر خدمات بستری کوتاه مدت ارایه شد که بیشتر آنها به دلیل گرمازدگی دچار مشکل شده بودند.
به گفته درودی، بسیاری از زائران پس از درمان از بیمارستان ترخیص و به کاروان هایشان منتقل شدند و 2 هزار و 650 مورد ارایه خدمات تخصصی نیز در بیمارستان صحرایی ایران در منا انجام گرفت.
وی افزود: همچنین پزشکان کاروان ها تاکنون در حج تمتع امسال بیش از 12 هزار و 800 مورد ویزیت و خدمت به زائران ارایه کردند.
درودی اظهار کرد : تا کنون 40 زائر ایرانی در بیمارستان مکه متعلق به ایران، 9 تن در بیمارستان سعودی منا و 12 زائر دیگر در بیمارستان سعودی مکه بستری شده اند و 12 زائر نیز تا کنون فوت شده اند و امیدواریم با توجه به ارائه خدمات مطلوب شاهد افزایش چشمگیر تعداد فوتی ها نباشیم.
نخستین گروه زائران ایرانی 6 مردادماه به عربستان مشرف شدند و زمان اعزام برگشت نخستین کاروان ایران به میهن اواسط شهریورماه جاری است.
امسال 85 هزار و500 زائر ایرانی در قالب 600 کاروان برای انجام مناسک حج راهی عربستان شدند.
اجتمام**3377** 1569
خبرنگار: سمانه زین العابدین ** انتشار: علی حبیبی
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید