خانه / اجتماعی / آلودگی هوا در چهار منطقه مشهد

آلودگی هوا در چهار منطقه مشهدحمید صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایستگاه های خیام شمالی و خاقانی هر یک با 112، شهید کریمی با 104 و چمن با 102پی.اس.آی آلوده ترین نقاط مشهد برای گروههای حساس هستند.
وی اظهار کرد: در صورت افزایش تردد ها و تخلیه حجم بیشتر آلاینده ها در هوا تا ظهر امروز کیفیت هوای مناطق شهید مفتح، سرافرازان، حرم مطهر رضوی، امامیه، الهیه و شهید آوینی نیز در وضعیت هشدار قرار خواهد گرفت.
وی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودرو های شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا ذکر کرد و گفت: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده خودداری کنند.
روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد دارند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دریافت فوری اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7496 / 6053انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید