خانه / اجتماعی / آزمون تیزهوشان اضطراب را به دوره ابتدایی کشانده است

آزمون تیزهوشان اضطراب را به دوره ابتدایی کشانده استسمیه عسکریان، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رصدهای کمیته آسیب شناسی سلامت روانی، اجتماعی آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز نشان می دهد که مباحث کنکور و آزمون ها برای دانش آموزان و خانواده آنان آسیب زا است و وزارت آموزش و پرورش این امر را پذیرفته و در حال اصلاح رویه ها است.
وی گفت: به همین دلیل حتی چندی پیش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز از پیگیری برای حذف آزمون مدارس استعدادهای درخشان و تیزهوشان از پایه ششم ابتدایی خبر داد.
رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در پیدایش این شرایط تنها آموزش و پرورش مقصر نیست و بررسی گردش مالی موسسات مختلف غیردولتی در حوزه کنکور مشخص می کند که چه باری بر روی خانواده ها و حتی آموزش و پرورش وجود دارد تا در همین مسیر کنکورزدگی و آزمون محوری حرکت کنند.
عسکریان گفت: حتی کانال های مختلف تلویزیون پر از تبلیغ انواع کلاسهای آمادگی کنکور، انتخاب رشته و کتابهای کمک درسی است و این نشان می دهد که کار حتی از دست آموزش و پرورش خارج شده و متاسفانه مطالبه جامعه به این سمت و سو کشیده شده است.
وی تاکید کرد: تغییر فرهنگ و تفکر جامعه به مساله کنکور و موفقیت، از آموزش و پرورش به تنهایی ساخته نیست و در این میان رویکرد و نقش رسانه ها نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار و تعیین کننده است.
1922/5132
خبرنگار: کامیار اسماعیل پور ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید