خانه / اخبار اجتماعی / آذربایجان غربی در هفته ای که گذشت

آذربایجان غربی در هفته ای که گذشتبه گزارش ایرنا پیشرو بودن ارومیه در آموزش های پزشکی و پرستاری از شهرهای کشور، پیش بینی برداشت 30 هزار تن تخمه آفتابگردان و کدو در خوی، قهرمانی آذربایجان غربی در مسابقات تیراندازی با تفنگ بادی پسران نوجوان کشور و اجرای هشت نمایش در جشنواره تئاتر و برگزاری آیین پایانی این جشنواره از دیگر اخبار مهم استان در هفته گذشته بود.
** سرانه فضای ورزشی کشور در هفته دولت امسال 30 سانتیمتر افزایش یافت
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان گفت: سرانه فضای ورزشی در کشور با افتتاح طرح ها در هفته دولت امسال 30 سانتیمتر افزایش پیدا کرده است.

** مرحله کشوری چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف در ارومیه آغاز شد
مرحله کشوری چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه روز شنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی و 900 نخبه قرآنی از 31 استان کشور در حسینیه ثارالله ارومیه آغاز شد.

** نگرانی کشاورزان از افزایش 30 درصدی تولید چغندرقند در آذربایجان غربی
کشت مازاد چغندرقند به میزان 14 تا 16 هزار هکتار طی سال جاری در اراضی زراعی آذربایجان غربی موجب شده است تا کشاورزان قبل از آغاز فصل برداشت به نگرانی در خصوص فروش این محصول دچار شوند.

** صادرات 41 تن کالا به ارزش 17 میلیون دلار از گمرک کیله سردشت
فرماندار سردشت گفت: 41 تن کالا به ارزش 17 میلیون دلار در پنج ماهه امسال از گمرک کیله به کشور عراق صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است.

** سرانه پرستار به ازای هر تخت در کشور بیش از 2 برابر شده است
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح حرفه ای شدن پرستاری در کشور، سرانه نیروهای پرستار دانشگاهی و غیردانشگاهی از 6 دهم نفر به ازای هر تخت به 1.4 نفر به ازای هر تخت در پایان دولت یازدهم رسیده است.

** ارومیه در آموزش های پزشکی و پرستاری از شهرهای پیشرو کشور است
کنگره بین المللی سه روزه ‘پرستاری و حرفه ای شدن در ایران و جهان’ با حضور اندیشمندان عرصه سلامت از سراسر کشور و محققانی از کشورهای عمان و کانادا در ارومیه آغاز به کار کرد و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در این کنگره گفت: ارومیه از شهرهای پیشرو کشور در بخش آموزش های پزشکی و پرستاری است.

** پیش بینی برداشت 30 هزار تن تخمه آفتابگردان و کدو در خوی
مدیر جهادکشاورزی خوی گفت: پیش بینی می کنیم پاییز امسال بیش از 30 هزار تن محصول از مزارع تخمه های آجیلی آفتابگردان و کدو در این شهرستان برداشت شود.

** آذربایجان غربی قهرمان مسابقات تیراندازی با تفنگ بادی پسران نوجوان کشور
دبیر هیات تیراندازی آذربایجان غربی گفت: تیم تیراندازی این استان در بخش تیراندازی با تفنگ بادی در نخستین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور مقام نخست این رقابت ها را از آن خود کرد.

** اجرای 4 نمایش در نخستین روز جشنواره تئاتر آذربایجان غربی
سه نمایش از ارومیه و یک نمایش از نقده در نخستین روز بیست و نهمین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی در تالار وحدت مجتمع فرهنگی هنری ارومیه به روی صحنه رفت.

8135/ 2093 ** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید